zaproszenie

Dokumentalna Odsłona Kina w roku 2014 obchodzi swą drugą edycję. Odsłania kino dokumentalne w 7 miastach Polski ( Białystok, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawa) oraz kilku miastach powiatowych województwa opolskiego ( Dobrodzień, Krapkowice , Niemodlin, Olesno, Strzelce Opolskie, Tarnów Opolski), promując i zapowiadając jednocześnie 12 edycję Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy (02 – 11.10.2014).

na

Dokumentalną Odsłonę  Kina

w naszej bibliotece

Planujemy  projekcje w następujących terminach:

22 września 2014, w poniedziałek, o godz. 18.00

29 września 2014, w poniedziałek, o godz.18.00

DOKUMENTALNA ODSŁONA KINA

29.09.2014, w poniedziałek, o godz. 18.00

w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim,

przy ul. Osiedle Zakładowe 7

1. Gwizdek, reż. Grzegorz Zariczny, Polska 2012, 16 min

Marcin to młody chłopak z małej miejscowości pod Krakowem. Niespiesznie wkracza w dorosłe życie. Nie podoba się to matce, która oczekuje od niego konkretnych decyzji i działań - znalezienia lepszej pracy i przyszłej żony. Ponadto Marcin jest też początkującym sędzią piłkarskim - co tydzień na meczach amatorskich drużyn musi wysłuchiwać niewybrednych komentarzy i ocen swojej pracy wygłaszanych przez piłkarzy i kibiców.

2. Kobieta poszukiwana, reż. Michał Marczak Polska 2009, 16 min

Francuski arystokrata poszukuje w Polsce partnerki życia. Dla zrealizowania swego celu wynajmuje najlepszego w Polsce „:specjalistę od miłości”, aby ten znalazł dla niego żonę. Film stanowi dokumentację wywiadów z kobietami, które następnie przedstawiane są do „wyboru” arystokracie. Czy jednak ten sposób odnalezienia miłości życia sprawdzi się w rzeczywistości? Na to pytanie odpowiada swym dokumentem Michał Marczak.

3. Sinner, reż. Kalina Alabrudzińska, Polska 2010, 14 min

Czy uwodzenie jest sztuką, której można się nauczyć? Czy wytrwała nauka pod okiem dobrego prowadzącego może zmienić mężczyznę w prawdziwego Don Juana? Oczywiście. Bohater filmu Kaliny Alabrudzińskiej pokazuje, że można i uczy jak stać się lepszą wersja mężczyzny.

4. Tam gdzie słońce się nie spieszy, rez. Matej Bobrik, Polska 2009, 18 min

Daleko od wszystkiego znajduje się mała wieś. Ludzie się tu znajdują gdzieś pomiędzy życiem, naturą i śmiercią. Niesamowity niemalże mistyczny obraz życia zwykłych ludzi…

5. Czarna niedziela, reż. Jarosław Piskozub, Polska 2012, 7 min

Każdej niedzieli mieszkańcy pewnego miasta zbierają się na stadionie. Tam rozpoczyna się cotygodniowy rytuał. Mieszkańcy na chwilę zapominają o codzienności i wspólnie dają się porwać emocjonującej rywalizacji. .

6. 3 dni wolności, reż. Łukasz Borowski, Polska 2011, 27 min

Piotr wychodzi na przepustkę po 15 latach w więzieniu. Czy ktoś czeka na niego za murami? Jak zmienił się dla niego świat? Co zrobi z trzema tytułowymi dniami wolności? Historia opowiedziana z niezwykłym smakiem oraz wyczuciem sytuacji, w której znajduje się główny bohater. Pomimo skomplikowanej przeszłości Piotra, reżyser przedstawia go bez oceny moralnej, czy wartościowania jego przeszłości.

Łącznie 98 minut.