Dzień Matki

Filia w Przyworach

24.05.2013 - „ Dzień Matki”

Dnia 24.05.2013 roku odbyło się przedstawienie poświęcone Matką z okazji ich święta. Inscenizację wg wierszy Anny Świerczyńskiej i listów Juliusza Słowackiego oraz teatrzyk „Żuraw i czapla” wg Jana Brzechwy przygotowała Halina Jojko i Monika Silarska.

W przedstawieniu dzieci i młodzież słowem i piosenką wyrażały swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, za serce, które tak wiele rozumie i wspaniałomyślnie wybacza.

Po rozdaniu kwiatów odbył się teatrzyk „Żuraw i czapla” .

Na zakończenie wystąpiły dwie grupy taneczne Santex, które prowadzi Mariola Duda w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim – w Filii w Przyworach.

Sponsorem poczęstunku było Stowarzyszenie „Nasze Przywory”, a słodyczy Urząd Gminy Tarnów Opolski, który reprezentowała zastępca Wójta Magdalena Chudowska. Sponsorem róż dla obecnych Pań na sali była pani Patrycja Bartylla Radna wsi Przywory.

Dziękuję bardzo wszystkim za udział w przedstawieniu i pomoc przy jego przygotowaniu.

Dziękuję panu Piotrowi Kubiczek za zrobienie nagłośnienia.

Mottem przedstawienia było:

„ARCYDZIEŁEM BOGA JEST SERCE MATKI”

Monika Silarska