30.03.2012-spotkanie autorskie z Heleną Buchner

Na spotkaniu z autorką obecni byli uczniowie klas 1-6 Szkoły Stowarzyszeniowej w Raszowej wraz z wychowawcami, czytelnikami biblioteki  oraz znawczynią ludowej twórczości artystycznej. Poetka zapoznała przybyłych gości ze swoją twórczością, czytała fragmenty swojej książki „Opowiastki znad Brynicy”. Wspominała o dawnych czasach: o bieganiu boso po łące, myciu się w rzece i praniu w bali, a także o zwyczajach świątecznych panujących w jej okolicach. Obecna artystka ludowa, Hildegarda Wysada  przedstawiła dzieciom swoje ozdoby wielkanocne i wykonane przez nią kroszonki. Na zakończenie autorka rozdała gościom pamiątkowe szkice pochodzące z jej książki i rozdała chętnym autografy.                                                                                                                                           Dzieci zadowolone i wzbogacone o informacje zdobyte na tym spotkaniu wróciły do zajęć szkolnych.