spotkanie DKK

11.06.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania: „Czy warto w życiu ryzykować?”

Omawiane książki: „Szczęście za horyzontem” Krystyny Mirek

Szczęście za horyzontem” to książka mocno osadzona w realiach życia. Fabuła jest bardzo przyjemna, napisana prostym, ale niezwykle ciekawym językiem, wciąga praktycznie od pierwszej strony. Warto jednak podkreślić, że życie bohaterów - jak to bywa także w realnym świecie - nie jest usłane różami. Justyna stoi na rozstaju dróg. Straciła swoje nienarodzone dzieci, opuścił ją partner, a ponadto nie ma się nawet komu zwierzyć ze swych problemów. Postanawia powrócić do rodzinnego domu i zacząć swoje życie od nowa. Przypadkowo spotyka Janka oraz jego dzieci. Justyna postanawia im pomóc w codziennym życiu i odbyć w ich domu swoją dwuletnią „pokutę”. Ryzyko w jej przypadku się opłaciło, ponieważ wszystko potoczyło się inaczej niż na początku sądziła.

Książka ta niesie pozytywne przesłanie i skierowana jest głównie do kobiet, którym brakuje pewności siebie, motywacji, zachęty do działania.

Czy warto zmienić stabilność na niepewną przyszłość?

Krystyna Mirek po raz kolejny bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Udowodniła, że czasem wystarczy tylko niewielka dawka odwagi, by odnaleźć szczęście. Gorąco polecam w/w książkę.

519024
Łącznie wizytŁącznie wizyt519024