lekcja biblioteczna

Filia w Raszowej

28.05.2019- warsztaty nauk przyrodniczych w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim filia w Raszowej wspólnie ze Szkołą Stowarzyszeniową w Raszowej zorganizowała wyjazd uczniów klas 1-4 na warsztaty przyrodnicze do Miejskiego  Ośrodka  Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Uczniowie  (46 uczestników)podzieleni na trzy grupy w formach zabawowych poznali zasady funkcjonowania organizmów w środowisku ,wzięli udział w doświadczeniach, dzięki którym poznali przyczyny i skutki zjawisk fizycznych, które mogą wykorzystać w życiu codziennym. Uczestnicy samodzielnie wykonywali ćwiczenia chemiczne ucząc się bezpiecznego korzystania z sprzętu laboratoryjnego. Poznali tajemniczą moc płynu do naczyń, dowiedzieli się o niezwykłej wodzie oraz obserwowali świat przez mikroskopy.

Zajęcia były ciekawe i zainteresowanie grupy bardzo duże .Dziękujemy wykładowcom za mile spędzony czas i dużą dawkę wiedzy.

Barbara Mientus

nowoci 09.09 012.jpg