lekcja biblioteczna

Odział dla dzieci

22.05.2019 roku – lekcja biblioteczna

Temat lekcji bibliotecznej  „ Bezpieczne dzieciaki”.

Na dzisiejsze spotkanie do biblioteki przyszła grupa dzieci „MISIE”  z Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim wraz z opiekunką mgr Beatą Siedlak. Na lekcję biblioteczną zostali zaproszeni policjanci St. sierż. Łukasz Szmuk oraz mł.asp. Paweł Wcisło.

Panowie obszernie omówili znaki drogowe, które dzieci powinne znać, zasady jazdy na rowerku, sygnalizację świetlną, bezpieczny przejazd samochodem, paski odblaskowe, numery alarmowe, bezpieczną kąpiel nad akwenami wodnymi, bezpieczne media i wiele innych zasad bezpieczeństwa związanych z bezpieczeństwem podczas  nadchodzących wakacji.

Przeczytali i omówili bajki Wiesława Drabika „Policja”; Agnieszki Nożyńskiej -Demianiuk „Uczymy dzieci. Bezpieczne dzieciaki”.

Na zakończenie dzieci mogły jeszcze zobaczyć od środka jak wyposażony jest radiowóz policyjny.

Obu Panom serdecznie dziękujemy i życzymy samych pogodnych i radosnych dni oraz jak najmniej interwencji związanych z bezpieczeństwem.

W spotkaniu udział wzięło 27 osób.

Monika Silarska

519046