Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

70-lecie biblioteki

Email Drukuj PDF

Oddział dla dorosłych

Jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej

w Tarnowie Opolskim.

10 maja 2019 roku w sali Domu Kultury odbył się jubileusz 70- lecia  biblioteki w Tarnowie Opolskim.

 

Przez te wszystkie minione lata biblioteka w znaczący sposób odcisnęła swoje piętno na mapie kulturalnej Gminy.

Poszczególni włodarze swoim wsparciem i przyznawanym budżetem w znaczący sposób przyczynili się do jej rozwoju.

Na wstępie Dyrektor Monika Silarska przywitała wszystkich czytelników przybyłych na tą uroczystość, bo to dzięki nim biblioteka przetrwała tyle lat. Przywitani zostali wszyscy zaproszeni goście, oraz uczestnicy wystawy ”Wielcy stąd” z terenu naszej Gminy. Historię biblioteki odczytała najmłodsza pracownica Gminnej Biblioteki Publicznej  Pani Jolanta Zdero oraz podała statystykę za 2018 rok, wyczytała Instytucje z terenu naszej Gminy, z którymi współpracuje Biblioteka. Po części oficjalnej na scenę został poproszony Wójt Gminy Tarnów Opolski Pan Krzysztof Mutz, który rozpoczął od życzeń z okazji minionego „Dnia Bibliotekarza”. Podziękował pracownikom byłym i obecnym biblioteki za ich pracę, zaangażowanie, krzewienie czytelnictwa i kultury regionu. Przedstawił zamysł przebudowy obiektu starej kotłowni na budynek biblioteki. Na ręce Dyrektor Moniki Silarskiej wręczył piękny bukiet kwiatów, List Gratulacyjny i prezent ( bardzo dobry aparat fotograficzny), żebyśmy mogły uwieczniać wszystkie wydarzenia biblioteczne. Serdecznie dziękujemy.!!!

Następnie głos zabrał vi-ce Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Pan Piotr Polus, który również gratulował Jubileuszu i przedstawił dane za 2018 rok, z których wynikało, że Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim wraz z filiami w minionym roku zajęła 4 miejsce w czytelnictwie na 73 biblioteki  w Województwie Opolskim, a 1 miejsce jako  Gminna Biblioteka Publiczna. Głos zabrała również instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Pani Ewa Dorosz, która jest kustoszem wystawy „Wielcy stąd”. Wystawę tą  można oglądać w holu Domu Kultury w dniach 10.05.2019 – 23.05.2019 roku.

Następnie głos zabrał dr Rudolf Urban Przewodniczący Rady Gminy, który również złożył życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu.

Gratulacje i życzenia złożyła także Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Pani Elżbieta Kampa, Radni Gminy Tarnów Opolski Pani Ewa Szymik, Pani Joanna Woszek, Pan Teodor Okos, Pan Krzysztof Halupczok, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Ewa Loster , Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim Karina Cebula- Gajowy, Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim Pani Kinga Patoła, Dyrektor Santander Banku Pani Beata Gabrielczyk- Sordoń, Sołtys Tarnowa Opolskiego Pani Anna Gebauer, w imieniu Klub Seniora z Tarnowa Opolskiego Pani Krystyna Kurdybelska, Członek Zarządu Powiatu Opolskiego  Pan Krzysztof Wysdak , Prezes Stowarzyszenia „Nasze Przywory” Pani Patrycja Bartylla,  dr Małgorzata Wysdak  Prezes Stwoarzyszenia „ Pro Liberis” w Raszowej, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie Pani Ewa Bury, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie Opolskim Pani Halina Pacholczuk.

Po wielu uściskach, gratulacjach i życzeniach przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczął chór  „ Opole Youth Choir”  który prowadzi Pani Magdalena Wójcik-Gugulska repertuarem piosenek filmowych i nie tylko. Jest to chór dziecięco- młodzieżowy, który swoim występem znacząco uświetnił ten Jubileusz za co im serdecznie dziękujemy i wszystkim gorąco polecamy!!! Następnie wystąpiła grupa teatralna prowadzona przez Pana Tomasza Stochniał „ To się uda” z przedstawieniem o bibliotece. Było to przedstawienie humorystyczne, na faktach, które miało miejsce w jednej z Gmin na terenie Polski. Aktorzy bardzo dobrze oddali treść przedstawienia, a widownia nagrodziła bardzo dobry występ gromkimi brawami. Grupie teatralnej również bardzo dziękujemy. Wiersze i piosenki o bibliotece przygotowała także mgr Grażyna Śmichura z uczniami klasy trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim serdecznie im dziękujemy.

Oprócz Jubileuszu 70- lecia biblioteki był jeszcze jeden Jubileusz, a mianowicie 40 lat pracy w bibliotece Pani Mari Deutschmann, która otrzymała z rąk Dyrektor Moniki Silarskiej  List Gratulacyjny. Obecne na sali bibliotekarki otrzymały kwiaty z okazji „Dnia Bibliotekarza”, których sponsorem był Pan Zygmunt Pietruszka – serdecznie dziękujemy.

Po części artystycznej wszyscy obecni na uroczystości przeszli na wystawę „Wielcy stąd” i poczęstunek.

Dziękuję bardzo Dyrektor Ewie Loster za udostępnienie sali i holu Domu Kultury na tą uroczystość jak i za wszelką pomoc przy przygotowaniach.

Wszystkim przybyłym na ten Jubileusz serdecznie dziękujemy.

Monika Silarska 

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

img_1882.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1203
Zakładki : 1
Odsłon : 1002928

Licznik odwiedzin

791962
DzisiajDzisiaj550
WczorajWczoraj1991
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu3737
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu31112
Łącznie wizytŁącznie wizyt791962

Zapytaj Bibliotekarza