spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Filia w Raszowej

02.04.2019- Spotkanie Klubu Młodego Czytelnika

Podczas dzisiejszego spotkania omówiliśmy książeczkę ”Wielkanocna niespodzianka ”i  „Martynka. Wielkanocne  pomysły".

„Wielkanocna niespodzianka”- opowiada o zajęczej rodzince rodziców i ich trójce małych dzieci: Pyzatku ,Uchatku i małej Kuleczce. Zajączki bardzo lubiły okres wielkanocny, bo miały dużo

radości w farbowaniu jajeczek, które potem tata-Zając  dostarczał mieszkańcom jako  świąteczne niespodzianki. Chował je w ogródkach gospodarzy i   obserwował  z ukrycia szczęście dzieci ,które je odnajdywały i miały przy tym mnóstwo radości.

W  drugie święto wielkanocne mamy  również dla dzieci zwyczaj chowania w ogródku lub w pobliskim lesie  kroszonek,  które są w w zajączkowym    gniazdku . Dawniej  były to kolorowe jajka ,dziś

dochodzą czekoladki, cukierki i inne smakołyki. Po omówieniu książeczki dzieci wykonywały wielkanocne ozdoby, jajeczka i koszyczki według wielkanocnych pomysłów Martynki.