spotkanie DKK dla dzieci

16.04.2019 r. - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Podczas dzisiejszego spotkania czytaliśmy książeczki „Ciekawe dlaczego… Kangury mają torby i inne pytania na temat dzieci zwierząt” autorstwa Jenny Wood, w której dzieci mogły znaleźć mnóstwo interesujących, zaskakujących oraz zabawnych informacji dotyczących życia i wychowania młodych zwierząt. Druga książeczka nosi tytuł „Wielkanocny kurczaczek” Urszuli Kozłowskiej, w której znajdują się piękne ilustracje oraz urocze wierszyki wprowadzające najmłodszych czytelników w nastrój Świąt Wielkanocnych. Po omówieniu lektury dzieci na talerzykach sadziły rzeżuchę ogrodową, a następnie bardzo starannie ozdabiały za pomocą kolorowych drucików oraz pomponów przygotowane dla nich styropianowe jajeczka. Powstały w ten sposób piękne pisanki oraz zajączki.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci za tydzień na kolejne zajęcia.

nowoci 09.09 019.jpg

WczorajWczoraj1991