spotkanie DKK dla dzieci

02.04.2019 r. - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Na dzisiejszym spotkaniu czytaliśmy książeczkę „Na wszystko jest sposób” Renaty Piątkowskiej. Jest to książka nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez fundację Cała Polska czyta dzieciom. Opowiada o Piotrusiu, który choć jest jeszcze mały to nieźle sobie radzi. Może dlatego, że nie boi się przygód? Że mama jest blisko? A może po prostu wie, że z każdym zmartwieniem można sobie jakoś poradzić! Dzieciom bardzo się ona spodobała, a szczególnie rozdział o zarazkach na ludzkim ciele. W kolejnej części spotkania pani bibliotekarka wprowadziła dzieci w wielkanocny nastrój opowiadając o tradycjach tego święta, a dzieci w tym czasie wykonywały piękne wielkanocne koszyczki z papieru. Pomysły na ich wykonanie były zaczerpnięte z książki „Każde dziecko to potrafi” Ursuli Barff i Jutty Maier.

Na następnym spotkaniu będziemy nadal pracować w nastroju Świąt Wielkiej Nocy przygotowując kolejne wspaniałe ozdoby.

Zapraszamy za tydzień!