spotkanie DKK

Filia w Raszowej

19.02.2019-spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Omawiane książki:        Sylwia Trojanowska- „Sekrety i kłamstwa”

Urszula Jaksik- „Odwrócone życie”

W swojej powieści „ Sekrety i kłamstwa” autorka powraca do świata Ludwika Starkowskiego i jego wnuczki Magdaleny. Stąd nasuwa się pytanie: jak przeszłość wpływa na teraźniejszość?

Magdalena Ossolińska  jest młodą kobietą, z którą los obszedł się okrutnie. Wraca z Kołobrzegu do rodzinnego Szczecina, w którym mieszka jej dziadek, Ludwik Starkowski .Mężczyzna

jest znany ze swojej arogancji i nieprzyjemnego sposobu bycia. Jedynym jego marzeniem jest porozumienie z wnuczką. Magda stawia warunek-dziadek musi opowiedzieć jej historię swojego życia.

Autorka w swojej książce łączy teraźniejszość z przeszłością, jest to historia ukazująca wartość wspomnień .

Urszula Jaksik- „Odwrócone życie” -to opowieść  o dwóch silnych psychicznie kobietach .Jedna z nich to Ewa –nastolatka, której mama walcząca z depresją znika z jej życia. To samo czyni ojciec

dziewczyny. Zostaje sama . Druga kobieta- Aldona to z kolei kobieta sukcesu . Rodzinny Śląsk  zamienia na gorącą Teneryfę. Jednak wyspa  ją nie cieszy, ponieważ jej syn wymaga przeszczepu ale nie ma dla niego dawcy.

Pomimo różnicy wieku mają swoje cele, do których prowadzi długa droga-odnalezienie zaginionej osoby i znalezienie dawcy serca.

nowoci 09.09 022.jpg

791960