spotkanie autorskie

Oddział dla dzieci

26.09.2018 – spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

W środę 26 września w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Tarnowie Opolskim odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z panem Zbigniewem Kołbą - autorem książek: „Krioterapia”, „To warto wiedzieć”, ”Znajdź  mnie i kiedyś odwiedź”.

Na spotkanie przybyli uczniowie z klasy III i IV z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim z opiekunami : mgr Anną Gonsior i mgr Grażyną Śmichurą. Tematem spotkania było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia  na podstawie książki „Znajdź  mnie i kiedyś odwiedź”. Książka ma też charakter  edukacyjny – wskazuje jak poprzez zabawę dziecko może nauczyć się kontaktu z mapą. Książka zawiera mapy z terenów gminnych z ciekawymi nazwami miejscowości np.: Jeże, Kokoszka, Rogi, Mrówki, Pieczarki, Misie z krótkim ich opisem. Autor umieścił na początku książki bardzo mądre motto: "Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy", które było odczytane przez chętne dzieci.

Nawiązując do motta  autor  zachęcał  uczestników do czytania książek, zgłębiania zawartej w niej wiedzy, dawał wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił uwagę jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu pełni odpowiednia  ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, trafnie odpowiadały na wszystkie zadawane  pytania.

Gminna Biblioteka Publiczna składa serdecznie podziękowania Panu Zbigniewowi Kołbie za ciekawe oraz bardzo pouczające spotkanie, natomiast nauczycielom oraz dzieciom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery.