spotkanie DKK dla dzieci

6.09.2018 -spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Rozpoczął się nowy rok szkolny i po letniej przerwie w bibliotece w Nakle kolejny już rok zaczął działać Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci.  Na pierwszym spotkaniu zostało dzieciom przeczytane i omówione opowiadanie Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Siedmiu wspaniałych”.  W opowiadaniu tym mimo, że dotyczy współczesnych problemów dzieci takich jak przemoc w szkole, możemy odnaleźć ślady baśni „O złym wilku i siedmiu koźlątkach. Rozpoczęliśmy również naszą podróż po krajach świata. Tym Razem z książki „Co warto wiedzieć o krajach” poznaliśmy Turcję. Dzieci dowiedziały się co to jest islam, meczet czy zwykły kebab, a także że białe koty van o różnokolorowych oczach lubią pływać.

W tym roku szkolnym zajęcia będą się odbywać we wtorki o godzinie 15.00, Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku od 4 do 9 lat.