spotkanie autorskie

Oddział dla dzieci

29.05.2018 – spotkanie autorskie „Śpiewająca biblioteka”

29 maja dzieci klas pierwszych i drugich z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim  wraz z wychowawcami  oraz grupa starszaków z Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim z opiekunami przyszły tym razem na nieco inne spotkanie autorskie z Edytą Zarębską – pisarką i ilustratorką książek dla dzieci oraz Robertem Zarębskim – muzykiem, kompozytorem i animatorem kultury. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Śpiewająca Biblioteka”. Na początku pani Edyta przedstawiła się jako „Babcia Grunia” i opowiadała o swoim dzieciństwie, o swoich dziecięcych marzeniach. Mówiła, że jej największym marzeniem było zostać pisarką. W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w zabawie, która polegała na odgadywaniu co lub kogo maluje pani Edyta. Autorka stopniowo dorysowywała poszczególne elementy rysunku, a dzieci musiały mocno wytężyć swoją wyobraźnię aby odgadnąć co to jest. Po tej zabawie pan Robert zaśpiewał  razem z dziećmi piosenkę pt. „Mądra rzeka”. Słowa do tej piosenki napisała pani Edyta, a muzykę skomponował jej mąż.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze przy czynnym udziale dzieci.

Sponsorem spotkania był Wójt Gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim Ewie Loster za udostępnienie pomieszczenia na spotkanie autorskie.

W spotkaniu udział wzięło 80 osób.