spotkanie autorskie

7.03.2018 - spotkanie autorskie z Małgorzatą Żółtaszek

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I i III z PSP  w Nakle.  Małgorzata Żółtaszek to autorka takich książek dla dzieci  jak „Jak Anitce uciekły zabawki , Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki”, „O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków” oraz dwóch części o Basłyku i Psotce.  Spotkanie nosiło nazwę „Detektyw Przecinek na tropie rymów”.  Autorce towarzyszył wspomniany detektyw ( lalka stylizowana na wzór Sherlocka Holmesa) . Uczestnicy razem z nim „tropili” w wierszach Jana Brzechwy oraz Ludwika Jerzego  Kerna rymy. Dzieci przekonały się, że rymy można zatańczyć, wystukać, narysować, wyklaskać. Spotkanie przebiegło w bardzo żywiołowej atmosferze i wszyscy wyszli z niego zadowoleni.

Spotkanie to odbyło się dzięki hojności Rady Sołeckiej Nakła, która była głównym sponsorem. Dziękujemy Panu sołtysowi i całej Radzie.