55- lecie biblioteki

Filia w Przyworach

30.01.2018 r. – 55-lecie Biblioteki

Dnia 30.01.2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby filii Biblioteki w Przyworach oraz obchody 55-lecia powstania biblioteki. Na wstępie bibliotekarka  Zygryda Wieszołek powitała wszystkich przybyłych gości, oraz przedstawiła historię biblioteki. Następnie p.o. dyrektora Monika Silarska podziękowała wszystkim za współpracę i sponsoring: Prezes Stowarzyszenia "Nasze Przywory" - Patrycji Bartylla, Pani Dorocie Żur i radnej wsi Przywory Ewie Szymik. Szczególne podziękowania p.o. dyrektora Monika Silarska skierowała do Wójta Gminy Tarnów Opolski Krzysztofa Mutza oraz v-ce Wójt Magdaleny Chudowskiej, ponieważ dzięki podjętym przez nich działaniom przenieśliśmy bibliotekę do nowych pomieszczeń. Głos zabrał również Wójt Gminy Krzysztof Mutz, który podziękował  za wiele lat owocnej pracy i przekazał na pamiątkę bibliotece piękny obraz, oraz  p.o. dyrektora Monice Silarskiej list gratulacyjny.

Uroczystość uświetniły swoim występem dzieci z Publicznego Przedszkola w Przyworach pod kierownictwem   dyrektora  Moniki Cichoń, oraz mgr Anny Kowol. Słodyczami obdarzył dzieci Przewodniczący Komisji Kultury Zygmunt Pietruszka oraz  Zuzanna Gruca.

Uroczystość zakończyła się  poczęstunkiem . Piękny i smaczny tort  z okazji 55-lecia biblioteki ufundowała Komisja Kultury za co serdecznie dziękujemy.

Zygryda Wieszołek

nowoci 09.09 018.jpg